Duszpasterstwa akademickie

w Bydgoszczy

Przyjdź do duszpasterstwa akademickiego, aby wspólnie odkrywać piękno wiary, integrować się ze społecznością akademicką, rozwijać swoje talenty i pasje, a przede wszystkim, aby spotkać się z Bogiem i doświadczyć Jego miłości i wsparcia.

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE

AKADEMICKA STREFA DIALOGU

Akademicka Strefa Dialogu to Duszpasterstwo Akademickie, gdzie młodzież studencka może swobodnie porozmawiać na mniej lub bardziej kontrowersyjne tematy dotyczące Kościoła i wiary. Jeśli coś Cię nurtuje, kiedy stawiasz pytania, na które nikt nie umie Ci odpowiedzieć lub po prostu – chcesz posiedzieć w dobrym towarzystwie przy herbacie czy kawie… – to dobrze trafiłeś(aś)!


SPOTKANIA

poniedziałek

godz. 20:00

dolna salka na plebanii

przy kościele pw. św. Mateusza


Plac św. Mateusza Apostoła

i Ewangelisty 1

85-798 Bydgoszcz

FORDON

DIECEZJALNY OŚRODEK DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO

MARTYRIA

Nazwa „Martyria” pochodzi od greckiego słowa MARTYR to znaczy świadek, męczennik. Naszym zadaniem jest stawać się każdego dnia świadkiem i męczennikiem. Nie zawsze musi to być męczeństwo krwi; być dobrym i uczciwym człowiekiem, szukać zawsze woli Bożej i wzrastać w miłości – jest to codzienne męczeństwo, do którego dojrzewamy i którego się uczymy.

Martyria… to:

Miejsce spotkań

Aktywności

Radość

Troska

Y – szukanie rozwiązań (gdy nie ma słów na „y”)

Rozwijanie siebie

Integracja i inwencja

A… a taka wspaniała lekcja życia, za którą dziękujemy!


spotkania

niedziela, środa

godz. 20:00

Msza Święta w kaplicy

Spotkanie na pięterku

Sala Martyrii

Dom Parafialny przy ul. Bołtucia 5

Bydgoszcz -Fordon


DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE

STRYSZEK

Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” działa w Bydgoszczy przy bazylice św. Wincentego a Paulo. Widzimy się kilka razy w tygodniu ale najważniejsze spotkania to niedzielna Msza św. a po niej kolacja oraz środowe spotkanie formacyjne na którym są pytania i dyskusje. W ciągu roku dużo się u nas dzieje (szczegóły i zdjęcia z naszych akcji są oczywiście na facebook’u). To co jest najlepsze na „Stryszku” to to, że u nas każdy czuje się jak w domu, który sam tworzy a widać to po tym jak długo na „Stryszku” jesteśmy i jak trudno nam z niego wyjść – przychodzimy na chwilę, a zostajemy na znacznie dłużej.


SPOTKANIA

Bazylika św. Wincentego a Paulo

Al. Ossolińskich 1

Bydgoszcz

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE

TRÓJCA

Duszpasterstwo Akademickie „Trójca” działa przy parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy od 2019r. Spotkania odbywają się w każdą środę w łączności z Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy udajemy się na spotkanie, aby tak poznawać Pana Boga oraz być bliżej siebie i miło spędzić czas nie tylko na modlitwie, ale również wspólnych zabawach i wyjściach. Jeżeli poszukujesz wspólnoty, które przybliży Ciebie do Boga i da możliwość poznania nowych osób, które wyznają te same wartości – zapraszamy środa 18.00 w Trójcy!

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami! Nasz duszpasterz – ks. Piotr – 515 – 385 – 896


SPOTKANIA

środa

godz. 18:00

Msza Święta

Spotkanie

Kościół pw. św. Trójcy

ul. Św. Trójcy 26

Bydgoszcz