POWSTAŃ!

Zapraszamy na III Forum Młodych

18-20 listopada 2022

POWSTAŃ!

„Młodzi znudzeni” – tak często określane jest pokolenie młodych ludzi. Czy to prawda? Czy człowiek młody nie może być pełen ambicji i pasji? Rozstrzygnięcie sporu wcale nie jest oczywiste! III Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej ma pomóc rozbudzić w nas to, co najlepsze. Stąd jego hasło: „Powstań!”, które w oczywisty sposób nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży, jakie w tych dniach przeżywać będziemy na szczeblu diecezjalnym. Zapraszamy Was na weekend pełen integracji, dyskusji podejmującej trudne tematy, spotkań z inspirującymi ludźmi oraz wspólnej modlitwy!

WARSZTATY

KONFERENCJE

DYSKUSJA

MODLITWA

INTEGRACJA

WSPANIALI GOŚCIE!

„Czy katecheza może być wartościowa?”

ks. prof. UAM dr hab. Mirosław Gogolik
Dyrektor Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej i Wydziału Katechizacji Diecezji Bydgoskiej

Młodzi Polacy są najszybciej laicyzującą się młodzieżą świata! Czy w dobie modnych odejść i  porzucania wiary potrzebują jeszcze Kościoła? Iść z falą, wypisując się z zajęć religii, czy dać jej szansę? Czy szkolna katecheza ma jeszcze coś do zaoferowania? – to pytania, na które będziemy chcieli znaleźć odpowiedź. 

„Inspiracja – młodzi ambitni” 

Wojciech Kociniewski 
Uczeń I LO w Bydgoszczy

Młody ambitny nastolatek, który pragnie mówić o Bogu w niekonwencjonalny sposób! Autor ebooka „Czy Bóg lubi pieniądze?” oraz organizator akcji charytatywnej: „24 dni, aby zmienić siebie – elektroniczna zdrapka”.

Chcesz posłuchać, co mają do powiedzenia?

PROGRAM

Sprawdź co przygotowaliśmy w tym roku!

18.11

piątek | Zespół Szkół Katolickich

Dzień integracyjno-modlitewny

19.11

sobota | Zespół Szkół Katolickich

Dzień konferencyjno-warsztatowy

20.11

niedziela | Katedra Bydgoska

XXXVII Światowy Dzień Młodzieży

w wymiarze Diecezjalnym

STREFA ŚDM

Niespełna 9 miesięcy pozostało do najważniejszego wydarzenia, jakie czeka nas w 2023 roku – Światowych Dni Młodzieży. Tym razem przeżywać je będziemy pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. My również chcemy wstać i z pośpiechem pojechać do Lizbony! By dobrze przygotować się do tego spotkania, musimy zaczerpnąć z bogactwa przesłania, jakie pozostawił nam Papież Franciszek. Czekają na Was informacje dotyczące wyjazdu otulone nutą Há Pressa no Ar – hymnu na ŚDM Lizbona 2023!

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji!

ZAPRASZAMY!

POWSTAŃ!

Zapraszamy Was na weekend pełen integracji, dyskusji podejmującej trudne tematy, spotkań z inspirującymi ludźmi oraz wspólnej modlitwy!


III Forum Młodych

Diecezji Bydgoskiej

18-20 listopada 2022


Forum Młodych DB 2022 | © Ewa Szałkowska