Maturzyści na Jasnej Górze!

Za nami kolejna już Pielgrzymka Maturzystów na jasną Górę! Na przestrzeni wieków Maryja wielokrotnie potwierdzała, że jest naszą szczególną Orędowniczką. Tysiące świadectw na przestrzeni wieków pokazuje, że jako Matka i Królowa wstawia się za każdym, kto tylko prosi o Jej pomoc. Dlatego ponad 300 osób z naszej diecezji udało się do jej Jasnogórskiego Tronu. Prosiliśmy nie tylko o dobre wyniki egzaminów maturalnych, ale także o dobre rozeznanie tego, co chcemy robić dalej. Wchodzimy w okres dojrzałości – to czas ważnych wyborów. Dlatego potrzebujemy wskazówek, którymi drogami pójść, aby nie tylko być zbawionym, ale także szczęśliwym. W tym roku przyświecało nam hasło „…AMEN”. Poza modlitwą, mogliśmy wysłuchać szczególnego świadectwa Eli Goldmann, autorki projektu praktyczna_wiara, o roli wiary w codziennym życiu.
W codziennym kroczeniu za Bogiem ma nam pomagać Kościół. Czy rzeczywiście pomaga? Jak widzimy rzeczywistość Kościoła i jakiego Kościoła pragniemy, jako ludzie młodzi – na te pytania szukaliśmy odpowiedzi razem z o. Marcinem Ciechanowskim OSPPE, paulinem, który prywatnie pochodzi z Bydgoszczy.
Po części tematycznej, wspólnie przeżywaliśmy Drogę Krzyżową, a po niej Eucharystię w Kaplicy Cudownego Obrazu.
Punktem kulminacyjnym naszego tegorocznego spotkania było nabożeństwo zawierzenia, podczas którego przedstawiciele młodzieży bydgoskiej diecezji prosili Maryję o wyproszenie wszelkich potrzebnych łask.
Pielgrzymkę zakończyliśmy wyśpiewaniem słów: JESTEM, PAMIĘTAM, CZUWAM podczas Apel Jasnogórskiego.

Zdjęcia: Marcin Jarzembowski, Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej