Rekolekcje centralne 2024

Trzecia edycja Rekolekcji Centralnych już za nami!
„Wejdź do arki!” – to hasło, które przyświecało nam przez kolejne trzy dni skupienia. Bohaterem tych wydarzeń był Noe – człowiek wybrany przez Boga, ale też człowiek bardzo realny, ze swoimi wątpliwościami, lękiem… Noe to jednak przede wszystkim ten, który zaufał Bogu, choć zadanie jakie dostał było po ludzku niezrozumiałe… po prostu głupie. W tym duchu chcieliśmy zauważyć, że dla dzisiejszego młodego człowieka wchodzenie do arki – do Kościoła – bywa równie niezrozumiałe, by nie powiedzieć idiotyczne. Arka jednak uratowała Noego i jego rodzinę przed potopem. Podobnie może być i z Kościołem…

W tym roku nauki rekolekcyjne głosił dla nas Jakub Kapral, młody, świecki ewangelizator, lider wspólnoty Poznanie Jezusa, a towarzyszyli mu muzycy z ekipy Światło w Mieście (z zaprzyjaźnionego Torunia!) oraz zespołu Ocaleni z Łodzi.
Poza podstawowym czasem rekolekcji, które w tym roku prowadziliśmy dla wszystkich szkół ponadpodstawowych Bydgoszczy w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej, były także spotkania fakultatywne:
„Kryzys tożsamości i sensu” – warsztat prowadzony przez p. Joannę Niedbalską, pedagoga i terapeutkę) oraz seans filmowy „Mój piękny syn” – który wprowadził nas w skomplikowane relacje rodzinne.

Z kolei wieczorami, razem z rodzicami i przyjaciółmi, mieliśmy okazję uczestniczyć w Wieczornej Modlitwie Chwały w kościele pw. Świętej Trójcy.
Dzięki rekolekcjom mogliśmy postawić sobie pytanie, czy rzeczywiście znamy Kościół, do którego należymy?  Ten czas był dla nas okazją, by zobaczyć jego młode oblicze pełne pasji, energii i radości!  Aż chce się w takim Kościele być!